آتش سوزی‌های گسترده در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه+فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، منابع فلسطینی از تداوم ارسال بالن های آتشزا از سمت غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین در اطراف غزه خبر دادند.

رسانه های رژیم صهیونیستی از آتش سوزی در شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه به علت بالن های آتشزای ارسال شده از غزه خبر دادند.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی از ۶ مورد آتش سوزی از صبح امروز خبر داد و به تقویت نظامیان این رژیم در مناطق اطراف غزه درطول عید موسوم به غفران اشاره کرد.

تشدید عملیات مقاومتی مبارزان فلسطینی

مبارزان مقاومت طی ساعات گذشته سه مرتبه به سمت اهداف صهیونیستی در کرانه باختری آتش گشودند. منابع محلی اعلام کردند که مبارزان فلسطینی شهرک شاکید در غرب جنین را به گلوله بستند.

مبارزان مقاومت همچنین اقدام به تیراندازی به سمت یک گشتی نظامی اسرائیلی در اطراف شهرک صهیونیستی اونی حیفتس در شرق طولکرم کردند.

منابع عبری زبان همچنین تاکید کردند که بر اثر تیراندازی مبارزان فلسطینی به سمت شهرک حننیت در نزدیکی جنین به یک خانه در این شهرک خساراتی وارد شده است.

وخامت حال اسیر فلسطینی

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین از وخامت حال اسیر کاید الفسفوس پس از ۵۳ روز اعتصاب غذای نامحدود خبر داد. این هیئت به نقل از وکیل اسیر الفسفوس تاکید کرد که وی نزدیک به ۳۰ کیلوگرم وزن کم کرده و در تمامی بخش‌های بدن احساس درد شدیدی می‌کند و به سختی قادر به راه رفتن است و روز به روز وضع او بدتر می‌شود.

با وجود ۵۳ روز اعتصاب غذای نامحدود، سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی هنوز با پایان بازداشت موقت این اسیر فلسطینی موافقت نکرده است. این اسیر فلسطینی ۷ سال در زندان رژیم صهیونیستی در بند اسارت بوده است. نظامیان اشغالگر اسرائیلی ۲۰۲۳/۵/۲ مجدداً او را به اسارت گرفتند.

اسیر الفسفوس سال ۲۰۲۱ نیز ۱۳۱ روز در اعتراض به بازداشت در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زد.منبع