ادعای دخالت وزارت بهداشت در انتخابات نظام پرستاری رد شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رحیم‌نیا، با اشاره به انتشار مطالبی در ارتباط با انتخابات نظام پرستاری در فضای مجازی، گفت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزدهای تأیید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.

وی با بیان اینکه صلاحیت تعدادی از نامزدها احراز نشده و تعدادی نیز بعد از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده‌اند، اظهار داشت: مجموعاً صلاحیت ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آنها در هیأت مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر از ۹۸ نامزد یاد شده پس از بازنگری به تأیید رسید.

مسئول هیأت مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: احراز یا عدم احراز صلاحیت‌ها مطابق مقررات صورت گرفته و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، توصیه یا فشاری در هیچیک از این زمینه‌ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می‌شد، فاقد اثر می‌بود.

رحیم نیا تصریح کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم گیری‌ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.

مسئول هیأت مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تاکید کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی‌صلاح پنج گانه در خارج از این وزارتخانه بوده است.

رحیم‌نیا خاطرنشان کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی طرفی و قانونمداری در انتخابات‌های صنفی از جمله انتخابات نظام پرستاری است.

وی تصریح کرد: آنچه برای وزارت بهداشت اصل است، آن است که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت برگزار شود و این وزارتخانه به عنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور مربوط به نامزدها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آنها نخواهد داشت.

[ad_2]

منبع