اعتصاب هالیوود یک جشنواره دیگر را لغو کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، بنیاد فرهنگی فرانکو آمریکا اعلام کرد، بیست و هفتمین جشنواره سالانه فیلم فرانسوی آمریکایی که قرار بود ماه اکتبر برگزار شود، به دلیل اعتصاب انجمن نویسندگان و بازیگران لغو شد.

هیات مدیره این بنیاد در بیانیه‌ای اعلام کرد به این نتیجه رسیده که ادامه کار به این ترتیب به صورت معمول امکان‌پذیر نیست.

این جشنواره در لس‌آنجلس برای ۱۸ تا ۲۲ اکتبر برنامه برگزاری داشت.

این بنیاد اعلام کرد به شدت از تأثیر این تصمیم بر فیلمسازان، بازیگران، تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان فیلم‌ها و سریال‌هایی که قرار بود نمایش داده شوند و بسیاری از آنها برای اولین بار در آمریکا دیده می‌شدند، آگاه است. بنیاد افزود از همه متخصصان سینمای فرانسه به دلیل درک شرایط و پیام‌های حمایتی آنها در این دوران سخت تشکر می‌کند.

گرچه جشنواره برگزار نخواهد شد، اما فهرست کامل فیلم‌هایی که برای رویداد ۲۰۲۳ انتخاب شده بودند طبق اعلام قبلی ۲۷ سپتامبر اعلام می‌شود تا از پروژه‌هایی که برگزیده شده بودند به نوعی تجلیل شود. برگزارکنندگان گفتند که مشتاقانه منتظر برگزاری این رویداد در سال ۲۰۲۴ هستند.

این بنیاد تشکلی مشترک بین انجمن کارگردانان آمریکا، انجمن نویسندگان آمریکا، انجمن فیلم سینمایی و انجمن نویسندگان، آهنگسازان و ناشران موسیقی فرانسه است.

جشنواره سالانه فیلم فرانسوی آمریکایی جایگاه مهمی برای معرفی پروژه‌های سینمایی و تلویزیون فرانسوی در هالیوود است.منبع