افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری فارس در هفته گردشگری

[ad_1]

ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس با اشاره به پیش‌رو بودن هفته گردشگری گفت: طی این هفته افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری در استان به مناسبت هفته گردشگری انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، سید مؤید محسن‌نژاد امروز، اول مهرماه در نشست هم‌اندیشی با رؤسای انجمن‌ها و تشکل‌های گردشگری فارس با اشاره به شعار روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که از سوی سازمان جهانی جهانگردی« گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز» اعلام‌شده گفت: تلاش کرده‌ایم در برنامه‌های این هفته به اهداف سه‌گانه این شعار که بر مبنای سرمایه‌گذاری بیش‌تر و هدفمندتر در سه حوزه افراد، زمین و رفاه تأکید دارد، توجه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس افزود: شعار ملی هفته گردشگری «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز» از سوی وزارت میراث فرهنگی انتخاب‌شده که این شعار برنامه‌ها را هدفمندتر، جهت‌دهی می‌کند.

محسن‌نژاد ادامه داد: با توجه به شعار هفته گردشگری و روز جهانی جهانگردی که مقارن با هفته دفاع مقدس نیز گردیده سلسله برنامه‌هایی طرح و برنامه‌ریزی‌شده که با همکاری تشکل‌های حرفه‌ای استان فارس برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس از برگزاری ۳۳ برنامه فرهنگی و گردشگری در فارس خبر داد و گفت: افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری در استان به مناسبت هفته گردشگری خواهد شد و جزئیات برنامه‌ها به زودی اعلام می‌شود.

در ادامه این نشست، روح‌الله روانشاد، مسئول هماهنگی امور گردشگری اداره‌کل نیز گفت: برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های گردشگری خوراک، گردشگری عشایری، اجرای تورهای گردشگری برای مخاطبین خاص و عام با مشارکت دیگر دستگاه‌ها، برگزاری سلسله کارگاه‌های آموزشی، سمینارهای گردشگری و ۱۸ نمایشگاه و جشنواره در شهرستان‌های استان پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: با رویکرد گردشگری سبز در ۱۲ اقامتگاه بوم‌گردی استان با همکاری راهنمایان گردشگری سلسله کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست، سید حسن سیادتان، رئیس جامعه هتلداران فارس نیز از تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی جامعه هتلداران و هتل کاشانه‌های فارس برای مسافران ورودی به استان خبر داد و گفت: در طول هفته گردشگری سلسله کارگاه‌های آموزشی برای پرسنل فعال در این مراکز اقامتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع