انتشار فراخوان مشارکت در طراحی و ساخت برد کنترل دیجیتال کوره‌های القایی

[ad_1]

یکصد و شصت ‌و چهارمین فراخوان پژوهشی با عنوان مشارکت در اکتساب فناوری «طراحی و ساخت برد کنترل دیجیتال کوره‌های القایی با توان و تُناژ بالا به منظور بهبود فرآیند کنترل و ذوب» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت‌ دانش‌بنیان منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کوره‌های القایی با توان و تُناژ بالا از عوامل اساسی در صنایع فلزی و فولادی به شمار می‌آیند و نقش حیاتی در فرآیندهای تولیدی این صنایع دارند. بنابراین افزایش کارایی، دقت و ایمنی این کوره‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. برد کنترل کوره‌ القایی نقش مهمی در کنترل و مدیریت فرایند حرارتی کوره دارد. این برد با استفاده از سنسورها و تجهیزات مختلف، دمای کوره را اندازه‌گیری می‌کند. 

برد کنترل دیجیتال به دلیل داشتن قابلیت برنامه‌ریزی و کنترل دقیق‌تر، مزایای بسیاری نظیر دقت بالاتر، قابلیت به‌روزرسانی، سادگی در استفاده نسبت به برد آنالوگ دارند. بنابراین مجری تحقیق باید دانش فنی طراحی و ساخت بردهای کنترل دیجیتال همراه با مدل الکترومغناطیسی کوره القائی ارائه دهد که الگوریتم‌های کنترلی، قدرت مانور و راندمان کوره حداقل تا میزان ۵ درصد در آن بهبود یافته باشد و قابلیت تخمین اندوکتانس متغیر کوره با لحاظ کردن عدم قطعیت مواد شارژ شده را نیز داشته باشد.

همچنین این برد باید امکان توسعه نرم‌افزاری و افزودن قابلیت‌های جانبی مانند پایش وضعیت و مانیتورینگ پارامترها را نیز داشته باشد.

شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش‌بنیان معرفی خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقه‌‎مندان می‌توانند تا ۱۷ مهرماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir ارسال کنند و جهت ارتباط با شماره‌ ۰۲۱۶۶۵۳۹۷۳۴ و ۰۲۱۶۶۵۳۳۸۶۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع