باد، باران و کاهش نسبی دما در تهران

[ad_1]

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان، آسمانی ابری همراه با وزش باد شدید، رگبار پراکنده و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی سه روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد، عدم تغییرات محسوس دما و در ارتفاعات گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده، در ارتفاعات بالادست گاهی رگبار و رعد و برق و روز دوشنبه ( ۳ مهر) در بخش‌های جنوبی استان به‌ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر تا شب گاهی افزایش باد پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر وقت روز دوشنبه تا روز چهارشنبه ( ۳ تا ۵ مهر) با نفوذ زبانه سامانه بارشی ضعیف در اکثر نواحی استان افزایش ابر به‌ویژه نیمه‌شمالی گاهی رگبار پراکنده باران با احتمال رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

با توجه به نوع سامانه و فصل جاری رخداد پدیده مه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۲ مهر ) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۱۹  و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۳ مهر ) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد در شب افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۱  و حداکثر دمای  ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای  ۶ درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع