«بالاتر از ارتفاع» به بازار نشر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «بالاتر از ارتفاع» نوشته زهرا زمانی روایت‌هایی از زندگی فرمانده جانباز و آزاده شهید مجید داوودی راسخ به تازگی توسط انتشارات ۲۷ بعثت چاپ و روانه بازار نشر شده است.

این کتاب سی و سومین کتاب از مجموعه بیست‌وهفتی‌ها است که توسط این انتشارات منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«…این روزها بچه‌های تیپ سید الشهدا مابین دو شهر پلدختر و اسلام آباد غرب در منطقه کوهدشت مستقر بودند. برنامه این بود که همه نیروها از این نقطه برای عملیات والفجر۲ به منطقه پیرانشهر اعزام شوند. ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ عملیات در ارتفاعات حاج عمران انجام شد. علی موحد دانش فرمانده تیپ سیدالشهدا در این عملیات به شهادت رسید.

سه روز عملیات با تعداد مجروح زیاد، رمق همه را گرفته بود. برای همین بنا شد که همه به عقب برگردند. همه نیروها در مدرسه‌ای در شهر نقده نزدیک پادگان پسوه مستقر شدند. تعداد زیادی از معاونان گروهان‌ها مجروح شده بودند و ناچار رفته بودند عقب. احمد ساربان نژاد فرمانده گردان قمر بنی هاشم که به دلیل جراحت شدید دستش در عملیات والفجر۱ در تهران مانده بود، خیلی زود خودش را رساند به نقده. یکی دو روز نگذشته بود که همه نیروهای گردان را جمع کرد و برایشان صحبت کرد.

صحبت‌های احمد با دستی که هنوز خوب نشده بود و به گردنش آویزان بود، به همه بچه‌ها روحیه مضاعفی را تزریق کرد. او گفت که هر چه زودتر باید گردان بازسازی شود. قرار بود پدافند انجام شود. یک هفته‌ای گذشت، نیروهای جدید کم‌کم وارد گردان شدند. مجید به همراه یکی دو نفر از بچه‌های سپاهِ تهران وارد مدرسه شدند. بعد از ده روز، گردان قمربنی هاشم روی ارتفاعات کله اسبی مستقر شدند…»

این کتاب با ۱۷۶ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه عرضه شده است.

[ad_2]

منبع