برنامه تجارت با اربیل عراق؛ از نمایشگاه‌های مشترک تا برقراری خط هوایی

[ad_1]

ایسنا/خوزستان رییس اتاق بازرگانی اهواز از پیگیری برای برقراری خط هوایی اهواز – اربیل عراق خبر داد و گفت: با دیپلماسی اقتصادی می‌توانیم زمینه‌ساز توسعه اقتصادی در استان خوزستان و کشور باشیم.

محمدجواد امانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای مدنظر اتاق بازرگانی اهواز در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم، توسعه تجارت با کشورهای منطقه از جمله عراق است تا با استفاده از دیپلماسی اقتصادی بتوانیم زمینه‌ساز توسعه اقتصادی در استان خوزستان و کشور باشیم.

وی با اشاره به سفر یک هیات تجاری با محوریت اتاق بازرگانی اهواز به اربیل عراق، افزود: افزایش سهم ایران در بازار اقلیم کردستان عراق، معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان خوزستان و زمینه‌سازی برای توسعه تجارت با این کشور از مهمترین اهدافی است که به دنبال تحقق آن هستیم.

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: با توجه به توافقات انجام‌شده قرار است نمایشگاه‌های مشترکی میان اتاق‌های بازرگانی اهواز و اربیل عراق برگزار شود که زمینه رشد و توسعه اقتصادی دو کشور و همچنین ارائه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

امانی عنوان کرد: یکی دیگر از موارد موردنظر و مطرح شده در سفر به اقلیم کردستان عراق، بحث تسهیل روابط تجاری و پذیرش‌های تجاری توسط اتاق بازرگانی اهواز و اتاق بازرگانی اربیل عراق است و در این زمینه نیز توافقات خوبی انجام شده است.

وی افزود: همچنین از موارد مهم مطرح‌شده بحث برقراری خط هوایی اهواز – اربیل عراق بود و قرار است سرکنسول ایران این موضوع را پیگیری و این خط با هماهنگی اتاق‌های بازرگانی دو کشور برقرار شود.

رییس اتاق بازرگانی اهواز خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه ظرفیت‌های خوزستان، سهم خوبی از بازارهای این منطقه را در اختیار بگیریم و بتوانیم با برنامه‌ریزی صحیح زمینه‌ساز توسعه اقتصادی در خوزستان و به تبع آن در کشور شویم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع