برگزاری ۳۰۰ برنامه در مناطق ۱۵ گانۀ اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدسایسنا/اصفهان معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری «برنامه ستاره‌ها» در محوطه گلستان شهدا و به مناسبت نکوداشت چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس، گفت: علاوه بر سخنرانی سرداران دفاع مقدس و بیان خاطرات آن‌ها در گلستان شهدا، حدود ۳۰۰ برنامه جنبی نیز برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته‌شده که در همه مناطق ۱۵ گانه اصفهان برگزار می‌شوند.

کمال حیدری در گفت‌وگو با ایسنا و با اشاره به برنامه‌هایی که ازسوی این نهاد به منظور گرامیداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس درنظرگرفته شده است، اظهار کرد: برای این دوران که از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه به مدت یک هفته برگزار می‌شود برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده که مهم‌ترین آن‌ها «برنامه ستاره‌ها» است که با حضور حاج حسین یکتا و با نوای حاج سیدرضا نریمانی از ۳۰ شهریورماه تا ۲ مهرماه و به مدت ۴ شب در محوطه گلستان شهدا برگزار می‌شود. سایر شب‌ها نیز با حضور سرداران و جانبازان عزیز و آزادگان در گلستان شهدا به سخنرانی و بیان خاطرات آن‌ها اختصاص خواهدداشت.

حیدری با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در همه مناطق ۱۵ گانۀ شهر اصفهان به صورت ترکیبی و متفاوت اجرا خواهدشد، افزود: علاوه بر گلستان شهدا، برنامه‌های جنبی مانند شعر، خاطره، سرود، اجرای تئاتر و نمایشگاه‌هایی از هنرهای تجسمی، عکس و یادواره‌های شهدا و درمجموع حدود ۳۰۰ برنامه نیز در ۲۰۰ نقطه شهر برگزار می‌شود که همه مناطق ۱۵ گانه اصفهان را شامل خواهدشد و شهروندان می‌توانند با شروع هفته دفاع مقدس از آن‌ها بازدیدکرده و استفاده کنند.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان اضافه کرد: تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان اصفهان که در دوران دفاع مقدس نقش موثر داشته‌اند نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است، ضمن اینکه از همه خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نیز برای حضور در برنامه‌های گلستان شهدا و دیگر مناطق و محله‌های اصفهان نیز دعوت شده است.

او تأکید کرد: وظیفه ما است که یاد دوران عزتمند دفاع مقدس را حفظ کرده و آن دوران ویژه را به همه عزیزان به خصوص نسل جدید یادآوری کنیم تا این راه را برای ادامه مسیر انقلاب به‌عنوان الگو و سرنوشت خود قرار دهند. ان‌شاءالله بتوانیم امکان برگزاری همه برنامه‌های هفته مقدس را بدون عیب و نقص برای مردم عزیز اصفهان فراهم کنیم و امیدواریم که همچنان بتوانند استقامت، ایستادگی، پایداری و عزتمندی را ادامه دهند.

انتهای پیاممنبع