تاثیر رسانه‌های اجتماعی در همه‌گیری کرونا بر سلامت روان مخاطبین

[ad_1]

پژوهشگران پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی با انجام یک پژوهش، به بررسی نقش رسانه‌های اجتماعی در دوران همه‌گیری و پیامدهای سلامت روان مصرف‌کنندگان این رسانه‌ها پرداختند.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی با انجام یک پژوهش، با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر ایرانی ۱۸ تا ۶۵ سال به بررسی نقش رسانه‌های اجتماعی و پیامدهای سلامت روان مصرف‌کنندگان این رسانه‌ها در دوران همه گیری کرونا پرداختند.

نتایج این مطالعه که اخیرا در مجله معتبر Scientific Reports منتشر شده است، نشان داد افرادی که بیشتر از این رسانه‌ها اخبار و اطلاعات مربوط به همه‌گیری کووید -۱۹ را پیگیری می‌کرده‌اند، نسبت به سایرین اضطراب بیشتری را تجربه کرده بودند. این نسبت در مورد اضطراب بیش از ۲ برابر و در مورد ترس نزدیک به ۲ برابر بود.

یافته‌های این مطالعه همچنین نشان داد، اگرچه مواجهه با رسانه‌های اجتماعی میزان اضطراب و ترس افراد را افزایش داده بود، در عین حال موجب شکل‌گیری رفتارهای پیشگیرانه (شستشوی دست، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی) در مخاطبان خود شد.

به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، این پژوهش با حمایت مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران (نیماد) انجام گرفت.

متن کامل مقاله از طریق لینک https://rdcu.be/dmyYa در دسترس است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع