تاکید دولت بر مهارت آموزی است/ بهره‌برداری از ۱۱۰۰ کلاس جدید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی صبح شنبه در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید با عنوان «زنگ مهر» که در هنرستان فاطمه‌الزهرا (س) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای صنعتی فراوانی در کشور به دنبال نیروی ماهر هستند و نیروی متخصص و توانمند کمتر داریم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: کسانی بودند که استعداد زیادی داشتند و نخبه بودند، اما اهل کار و تلاش نبودند و به جایی نرسیدند، اما کسانی هم بودند که نبوغی نداشتند، ولی با پشتکار موفق شدند. مطالعه زندگی بزرگان رمز و راز موفقیت است.

وی افزود: نظام ما نظام شایسته‌سالاری است، برخلاف برخی حکومت‌ها که افراد یک خاندان بر مردم حاکم شده و فرد بدون توجه به لیاقت خود به صورت وراثتی پادشاه می‌شود، اما اینجا لیاقت و شایستگی مطرح است. سردار سلیمانی نیز کسی بود که در ظاهر عادی و معمولی بود، اما به دلیل روحیه فداکاری، گذشت، تلاش و همت به تدریج در سطح کشور و بعد جهانی مطرح شد؛ به طوری که دشمنان با احترام از ایشان یاد می‌کنند.

حسینی گفت: در حوادث پاییز سال گذشته جنگ جهانی رسانه‌ای علیه ما اتفاق افتاد که مانند جنگ تحمیلی بود. یک نمونه آماری که گرفته شده، بیان می‌کند ظرف ۴۶ روز پنج رسانه علیه ما ۳۸۰۰ دروغ منتشر کردند؛ بنابراین در کنار مسائل علمی و آموختن دانش باید بینش سیاسی و سواد رسانه‌ای نیز داشته باشیم تا تحلیل کنیم و تحت تأثیر هر شایعه‌ای قرار نگیریم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: در طی این دولت ۳۲۵۹ کلاس جدید و در یک سال اخیر ۱۱۰۰ کلاس جدید با کمک خیرین و حمایت آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسیده است. در حال حاضر گام‌های بزرگی انجام و با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تفاهم شده که پنج همت برای احداث کلاس در اختیار قرار دهند.

وی گفت: نظام ما نظام شایسته‌سالاری است، برخلاف برخی حکومت‌ها که افراد یک خاندان بر مردم حاکم شده و فرد بدون توجه به لیاقت خود به صورت وراثتی پادشاه می‌شد، اینجا لیاقت و شایستگی حاکم است.

حسینی در ادامه اظهار کرد: در دوران جنگ ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید شدند. اگر این حماسه نبود، معلوم نبود چه وضعیتی داشتیم. اکنون مسئولیت خطیری بر عهده دانش‌آموزان است. در کشور کاستی هست، اما هشت سال جنگ کار کوچکی نبوده است. ما بعد از جنگ با همت بالا شروع به ساخت کشور کردیم. جنگ مساله کوچکی نیست، اما آن دوران را پدران و پدربزرگان شما پشت سر گذاشتند و خم به ابرو نیاوردند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: خانواده‌های شهدا فرزندان خود را تقدیم کردند و برخی خانواده‌ها هشت یا ۹ شهید داشتند؛ بنابراین ما هم مسئولیت سنگینی بر عهده داریم. اگر می‌خواهید این پرچم پرافتخار همواره در اهتزاز باشد، باید قوی باشیم. ما را تحریم کردند، اما دانشمندان و متخصصان تلاش کردند نیازهای ما را برطرف کنند. در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که ایده‌های نو، مبتکرانه و خلاقانه ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها تحت حمایت دولت هستند.

وی با بیان اینکه رهبر حکیم انقلاب هر سال با معلمان و فرهنگیان دیدار دارند و توصیه‌هایی می‌کنند همین موضوع اهمیت کار معلمان را نشان می‌دهد، عنوان کرد: هر مقدار در زمینه علم و دانش قدرتمندتر باشیم، کسی نمی‌تواند ما را تهدید کند و ما توانمند می‌شویم. نمونه‌اش رژه روز ۳۱ شهریور است. به دلیل همین موارد است که جرأت نمی‌کنند به ما تعرض کنند.

حسینی اظهار کرد: الان این برای ما عزت است که رئیس‌جمهور ما با اقتدار در مجمع عمومی سازمان ملل نظام سلطه، آمریکا و غرب را محکوم کرده و با افتخار از کلام وحی دفاع می‌کند. همه این موارد به پشتوانه این سابقه درخشان است؛ بنابراین باید روز به روز بهتر از دیروز باشیم و تلاش بیشتری انجام دهیم. گذشتگان قبل از شما زحمات خود را کشیدند و الان شما دانش‌آموزان باید با بهره‌گیری از تجربه گذشتگان و علم و دانشی که می‌آموزید، به کشور کمک کنید.

[ad_2]

منبع