جنوب تهران میزبان یک کنسرت متفاوت می‌شود/ سه اجرا با یک بلیت! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

منصور صفائیان مدرس و نوازنده ویولن که طی سال‌های اخیر در قالب مدیریت یک آکادمی تخصصی نوازندگی ویولن، بخشی از فعالیت‌های موسیقایی خود را معطوف به آموزش و پرورش نوازندگان تخصصی ویولن کرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: براساس تازه‌ترین برنامه ریزی هایی که انجام گرفته است، روز جمعه سی و یکم شهریور ماه مجموعه نوازندگانی از هنرمندان جوان و نوجوان در قالب سه ارکستر جداگانه کنسرتی را در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند.

وی درباره جزئیات این اجرای زنده موسیقایی توضیح داد: آنچه در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود، مبتنی بر سه مجموعه موسیقایی با محوریت ساز ویولن است. بر این اساس در بخش اول ارکستر زهی با همراهی سازهای دیگر قطعاتی را در قالب موسیقی پاپ بی کلام اجرا می‌کنند. در بخش دوم ارکستری مشتمل بر سازهای ایرانی و سازهای کلاسیک به خوانندگی محمدرضا تنها آثاری را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند. در بخش سوم نیز که به نوعی بخش فانتزی کنسرت محسوب می‌شود ارکستری مشتمل بر کودکان و نوجوانان پنج تا شش سال که تا به امروز تمرین‌های بسیار زیادی برای هماهنگی هرچه بیشتر انجام دادند، قطعاتی را برای تماشاگران اجرا می‌کنند که حتم دارم همراه با دیگر بخش‌های کنسرت می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

صفائیان با اشاره به این نکته که بلیت تمام ظرفیت ۱۵۰۰ نفری تالار شهید آوینی به فروش رسیده است، بیان کرد: آنچه در این کنسرت پیش روی تماشاگران قرار می‌گیرد تلاشی برای ارائه یک برنامه با کیفیت از سوی هنرمندانی است که طی این مدت در آکادمی تخصصی ویولن به فراگیری موسیقی مشغول بوده و حضور آنها در کنار نوازندگان مهمان می‌تواند در برگیرنده جذابیت‌هایی باشد که برای من تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود. از سویی دیگر به اعتقاد من چنین اجراهایی که در حضور این تعداد تماشاگر برگزار می‌شود، می‌تواند به لحاظ روانی تأثیر بسیار مثبتی روی آینده کاری همین کودکان و نوجوانان بگذارد. شرایطی که قطعاً فضای مطلوبی برای یک نوازنده است.

منصور صفائیان از جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی ویولن به پایان رسانده و هم اکنون نیز دانشجوی پژوهش هنر دانشگاه تهران است. این هنرمند طی سال‌های گذشته علاوه بر فعالیت‌های تخصصی خود در عرصه نوازندگی و تدریس موسیقی در مجموعه‌های مهم حوزه موسیقی کشور از جمله ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی، ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما، ارکستر فیلارمونیک برج میلاد و ارکستر البرز به عنوان نوازنده حضور داشته است.

[ad_2]

منبع