جهاد تبیین بزرگترین ترس دشمنان استایسنا/فارس مشاوره فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد تبیین را بزرگترین ترس دشمنان  دانست و بر ضرورت نقش‌آفرینی نخبگان در این عرصه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار ابراهیم جباری امروز، دوم مهرماه در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع امنیت شیراز با بیان اینکه دیپلماسی همسایه محور ایران، اندیشکده‌های آمریکایی را نگران کرده است، تاکید کرد: جهاد تبیین بزرگ‌ترین ترس دشمنان است برای همین باید آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی مدنظر همگان به خصوص نخبگان باشد.

فرمانده سابق ولی امر با بیان اینکه مهم‌ترین نوع جنگ، ادراکی و شناختی است که با ادراک و فهم انسان‌ها کار دارد و در ذهن انسان‌ها تغییر ایجاد می‌کند، گفت: قله جنگ ترکیبی جنگ نرم و بازی با قلب و روح و ذهن جوانان است، از این‌رو هویت‌زدایی برنامه‌ای است که در اندیشکده‌های آمریکایی برای مقابله با ایران اسلامی نوشته شده است و در موضوع هویت‌زدایی نخستین مورد شبهه‌سازی به صورت فراوان است تا خودشان پاسخ‌دهی ناقص داشته باشند و مردم ایران دچار سردرگمی شوند.

جباری، نقشه‌های دشمنان انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: دشمنان مطرح می‌کنند که اگر بخواهیم جمهوری اسلامی را از پای در بیاوریم باید آنقدر مسائل مختلف درست کنیم تا سردرگمی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه دومین مرحله جنگ ادراکی، تردید در افکار عمومی و مردم است تا امید به آینده و اعتماد را در اذهان عمومی مردم تخریب کنند، گسست بین مردم و حاکمیت و جوانان را سومین راهبرد جنگ ادراکی برشمرد و گفت: دشمنان مرتب در قلب مردم ایران نسبت به نظام نفرت تولید می‌کنند تا نافرمانی ایجاد شود و به سمت تقابل بروند و در نهایت درگیری اجتماعی و سیاسی صورت گیرد از این‌رو در درگیری‌های سال گذشته شاهد حضور جوانان بودیم همچنین ایجاد بی‌تفاوتی در توده مردم و ترس در دل نخبگان از دیگر برنامه دشمنان است.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب یک تنه مقابل ظلم و استکبار ایستاده است، بر حضور موثر و نقش‌آفرینی نخبگان تاکید و تصریح کرد: هویت‌سازی و خلق هویت جدید با استفاده از توسعه زیرساخت ارتباطات فضای مجازی و اینترنت برای تبلیغ سبک زندگی و اصالت دادن به فحشا و بی‌عفتی از دیگر نقشه دشمنان برای مردم ایران به خصوص جوانان است.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح پشت پرده فتنه‌ها پرداخت و گفت: پشت صحنه فتنه سال قبل در کشور که با هدایت بیگانگان رخ داد و در ظاهر موضوع بر سر فوت یک دختر بود اما اتفاقاتی رقم خورد. در سال گذشته جنگ جهانی بر علیه انقلاب اسلامی در سطح راهبردی شکل گرفت که همه قدرت‌های عالم به میدان آمدند تا براندازی علیه نظام جمهوری اسلامی کنند.

جباری اضافه کرد: بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با روی کار آمدن خود گفت که در دهه سرنوشت‌ساز قرار داریم و باید تکلیف را با منطقه معلوم کنیم از این‌رو اندیشکده‌های آمریکایی به او دیکته کردند که منظور از این دهه مورد نظر ما از ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ است و باید ببینیم آمریکا می‌تواند قدرت برتر عالم باشد یا خیر برای همین از طریق مکیدن خون کشورهای منطقه در حال تأمین منافع است.

وی بیان کرد: اندیشکده‌های آمریکایی گفتند اگر بتوانیم دست به اقدامات جدی و اساسی بزنیم باید شروع آن از خاورمیانه باشد لذا امروز چند چالش پیش‌رو داریم که قدرت‌های تجدید نظر طلب مانند کره و قدرت‌های سرکش مانند جمهوری اسلامی و قدرت‌های فرا ملی عامل موفقیت ایران هستند از این‌رو باید شکاف بین متحدان ایران را ایجاد کنیم.

مشاور فرمانده‌کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در اندیشکده‌های آمریکایی، واگرایی کل اتحادیه اروپا از آمریکا مطرح می‌شود، تاکید کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند حکمرانی ما در دنیا دچار ترازا شده و باید در این ۱۰ سال مشکل خود را برای ماندن به عنوان ابر قدرت حل کنیم.

فرمانده سابق سپاه ولی امر ادامه داد: اندیشکده‌ها مطرح می‌کنند که بازگشت به قدرت گذشته توسط آمریکا ممکن نیست چراکه هژمونی منطقه دست ایران و اقتصاد دست چین است بنابراین در یک محور با ایران نمی‌توانیم عمل کنیم و باید با ایران به صورت جنگ ترکیبی برخورد کنیم که این نوع جنگ در عرصه نظامی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و … است.

وی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)، گفت: برخی از سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور درباره حماسه عظیم اربعین اظهاراتی داشتند که باعث تعجب انسان می‌شود چراکه کسانی با ادعای فهم، شعور و شناخت تاریخ اما تهی از بصیرت و درک هستند.

وی افزود: ۲۲ میلیون عاشق و شیدای اهل بیت(ع) حرکت می‌کنند و بسترساز ظهور می‌شوند اما این حرکت عظیم توسط سلبریتی‌ها مورد هجمه و تخریب قرار می‌گیرد.

جباری با اشاره به دستاوردهای جبهه‌های مقاومت، تصریح کرد: قبل از شهادت حاج قاسم سلیمانی، با رهبر معظم انقلاب در منزل خانواده شهدا حضور پیدا کردیم که پس از تجلیل ایشان فرمودند که هرچه داریم از این شهداست.

مشاور فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب خاطره‌ای نقل کردند و به همسر شهید و مادر شهید فرمودند که حاج قاسم ما در مباحث دفاع از حرم و مبارزه با داعش لشکری را تشکیل دادند و سردار سلیمانی این لشکر را در عراق فرماندهی می‌کردند و در سازماندهی‌ها یکی از فرماندهان لشکر صدام در جنگ تحمیلی‌ علیه ایران نیز حضور داشت.

وی با بیان اینکه اعضای لشکر بدر دفاع مقدس اکنون مؤسسان حشد الشعبی هستند، تاکید کرد: بیش از یک میلیون نفر از مردم عراق شیعه و مسلمان هستند اما در زندان‌ها توسط حزب بعث عراق قطعه قطعه شدند. همچنین رهبر معظم انقلاب فرمودند که ببینید اکنون چه تحول عظیمی رخ داده است و امروز حاج قاسم با مبارزه با داعش وارد میدان می‌شود و فرمانده دیروز عراقی در دفاع مقدس تحت فرماندهی حاج قاسم مبارزه می‌کند.

جباری با اشاره به اینکه شاید برخی از سلبریتی‌ها برای تخریب حرکت عظیم اربعین مأموریت دارند، گفت: سلبریتی‌ها چطور روزهای جنگ تحمیلی را می‌بینند اما در جشنواره‌ها و برنامه‌های مسببان آن جنگ حضور پیدا می کنند اما امروز وحدت ایران عراق و دیگر مردم جهان را در اربعین زیر سؤال می‌برند؟

فرمانده سابق سپاه ولی امر تصریح کرد: از برخی از چهره‌های مشهور انتظار نداشتیم که به حریم اهل بیت(ع) هجمه و حمله کنند از این‌رو متوجه شدیم بویی از معرفت نبرده‌اند.

انتهای پیاممنبع