رسانه‌ها برای تبیین تاریخ دفاع مقدس تلاش کنند

[ad_1]

مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت طی بیانیه‌ای،ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس،رسانه‌ها را به تلاش برای تبیین تاریخ دفاع مقدس بر اساس واقعیت‌ها فراخواند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت، در این بیانیه آمده است: دو اصطلاح «جنگ تحمیلی» و «دفاع مقدس» در جریان هشت سال جنگ حزب بعث عراق و ایران مطرح شد که مثل بسیاری از شعارهایی که از قلب و وجدان مردم برآمد، بازتاب دهنده حقیقتی بود که در زمین جریان و ریشه در ماهیت و رویکرد انقلاب داشت. بار این دو عنوان بارسنگینی است که ماهیت جنگ هشت ساله و عظمت روحی ملت و دولت و رهبری امام(ره) را نشان می‌دهد.

دفاع مقدس نماد ایستادگی و مقاومت ملت ایران است و این نماد و تفکر ارزشمند در طول سال‌های گذشته ضمن تثبیت انقلاب اسلامی کشورمان توانسته موفقیت‌های بسیاری کسب کند. بنابراین امروز وظیفه داریم علاوه بر جلوگیری از تحریف این فرهنگ آن را به درستی به نسل جدید جامعه منتقل کنیم.

تجربه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نشان داد که ملت ایران در بزنگاه‌های حساس تاریخ از همه ظرفیت‌های انسانی و فیزیکی و فکری کشور برای مقابله با جنگ استفاده می‌کند .ما مقاومت می‌کنیم و بر ارزش‌ها پافشاری می‌کنیم و موفقیت کسب می‌کنیم و این روحیه در دیگر نقاط جهان سرایت کرده است و دیدیم که پس از بروز و ظهور گروه‌های تکفیری و داعش، با هدایت و فرماندهی شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی این ارتباط فرهنگی و ارزشی شکل گرفت و تفکر انقلابی به سایر کشورها صادر شد.

هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است که ضمن گرامی داشت آن، رسانه‌های کشور، فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری به ویژه بیانات اخیر ایشان را به عنوان ره نامه‌ای پیش روی خود بگذارند و در راستای پیشگیری از تحریف و فراموشی تاریخ دفاع مقدس بیشتر از پیش همت گمارند.

مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست تا مفاهیم ارزشی و تمدن‌ساز دفاع مقدس و مقاومت را تبیین کند. لذا باید هوشیار باشیم تا روایت‌های صادقانه دفاع مقدس ضمن واکاوی علمی بر شبهه و بیان ناصحیح جنگ از زبان بیگانگان غلبه نماید .»

انتهای پیام

[ad_2]

منبع