رسانه‌ها نقش نیروی هوایی ارتش را در دفاع مقدس تبیین کنند

[ad_1]

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: اگر رسانه به تعهد خود عمل کند نا گفته‌های بسیاری از نیروی هوایی روایت خواهد شد. نیروی هوایی از ابتدای سال ۵۹ درگیر جنگ بود و تقدیم ۱۷خلبان شهید پیش از شهریور ۵۹ این واقعیت را اثبات می‌کند.

به گزارش ایسنا، آیین گرامیداشت «عملیات کمان ۹۹» امروز با حضور جمعی از مقامات عالی‌رتبه نظامی در سالن همایش‌های بین‌المللی خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در این آیین گفت: جنگ تحمیلی زمانی آغاز شد که قدرت‌های جهانی فکر نمی‌کردند ایرانی‌ها در برابر حملات تاب‌آوری داشته باشند. نیروی هوایی با گنج بزرگی که داشت در همان ابتدا صدمات قابل توجهی به عراق وارد کرد.

وی افزود: در اجرای عملیات کمان ۹۹، قریب ۳۰۰ فروند هواپیما از پایگاه‌های مختلف برخاستند. صدام حسین در سخنرانی رسمی خود اعلام کرده بود این جنگ نظامی تفریحی با ایران است و روز اول خرمشهر، روز سوم خوزستان و هفته بعد تهران را تصرف خواهیم کرد که اگر نیروی هوایی نبود همین پیش‌بینی محقق می‌شد. نیروی هوایی ارتش در مهر ۵۹ با عملیات ۹۹ نقاط مهم و عقبه عراق را منهدم کرد و مغز متفکر عراق را در شوک عمیقی فرو برد.

امیر سرتیپ واحدی اضافه کرد: این رشادت‌ها باید بازگو شود. نیروی هوایی ارتش در هشت سال جنگ ۲۵۰خلبان شهید تقدیم انقلاب کرده است و ۳۲ خلبان در عراق مفقودالاثر بودند. این‌ها بخشی از گذشته‌های ما است که امیدواریم با برگزاری مراسم‌های اینچنین بخشی از قصوری که در حق حماسه‌های نیروی هوایی شده جبران شود.

سردار ناظر مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی نیز گفت: عملیات کمان ۹۹ عملیاتی بسیار مهم و اثرگذار در روزهای اول جنگ بود. که دشمن را زمین‌گیر کرد. در یکی از تالارهای موزه دفاع مقدس اشاره‌ای به این عملیات داریم و برای مخاطبین این عملیات را شرح می‌دهیم و این آمادگی را داریم که تلاش‌ها و اقدامات بسیار موثر و مفید ارتش جمهوری اسلامی در موزه ملی دفاع مقدس بیش از پیش به نمایش بگذاریم. ضمن اینکه با آماده‌سازی موزه‌های دفاع مقدس در ۳۲ استان کشور، این آمادگی را داریم تا در موزه های این استان‌ها فعالیت‌ها و اقدامات موثر ارتش را که به آن کم‌توجهی شده است برای ارائه تدارک ببینیم و این همکاری و مشارکت ارتش را می‌طلبد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع