شعری که امضای خود امام رضا (ع) را داشت/ داستان ۶۵ روز بی‌صدایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا صنعتگر خواننده که مهمان برنامه «نشان ارادت» شبکه دو بود، درباره اولین مواجهه خود با سیدالشهدا (ع) در کودکی گفت: زمانی که چشم باز کردم در منزل پدری‌ام تکیه‌ای بود و من آنجا مکبر و مؤذن بودم. اکثر کارهای آن هیأت را من انجام می‌دادم. از جارو کردن آن خانه خشتی قدیمی، فرش انداختن و شربت درست کردن گرفته تا گرفتن یخ در گرمای طاقت‌فرسای بندرعباس بر عهده من بود. آن حال خوب همیشه همراه من بود و فکر می‌کنم گره اصلی اتفاقات معنوی در خانه پدری‌ام در آن حال و احوال، گریه‌های امام حسینی و منبرهای باحال بود.

وی اضافه کرد: در آن دهه، واحد (سینه زنی) می‌گرفتیم و دوستان نوحه‌خوانی می‌کردند. من در بندرعباس به دنیا آمده‌ام، در ۲۰ متری شاه حسینی که قبلاً به آن خیابان شهید نظری می‌گفتند. با امامزاده سیدمظفر حدود هشت دقیقه فاصله داریم. فکر می‌کنم سیدمظفر مامنی برای دلدادگان آقا امام رضا (ع) است، برای ترانه «میشه ضامنم بشی» دخیلی از سیدمظفر به آقا امام رضا (ع) بستیم و فکر می‌کنم قطعاً عنایت آقا سید مظفر و امام رضا (ع) بود که این پروژه به خوبی رقم خورد.

«میشه ضامنم بشی» امضای خود امام رضا (ع) را داشت

این خواننده پاپ در پاسخ به اینکه دلت به کدام یک از اهل بیت (ع) نزدیک‌تر است، بیان کرد: زندگی من به آقا امام رضا (ع) گره خورده است. از یک جایی به بعد دوست داشتم کاری مربوط به ایشان انجام بدهم و ادای دین کنم. خیلی تلاش کردم و در ابتدا نشد. بعدها لطف خودش شامل حالم شد تا بتوانم قطعه «میشه ضامنم بشی» را آهنگسازی و تنظیم کنم. شعر این کار برای مجید ذاکری است. خیلی کارها برای امام رضا (ع) خوانده‌ام. اما این کار امضای خود امام رضا (ع) را داشت.

صنعتگر با اشاره به تشرفش به کربلا یادآور شد: آخرین در ضریح امام حسین (ع) را من نصب کردم. ۲ ماه برای ساخت هجدهمین در ضریح آقا امام حسین (ع) اصفهان بودم. دوستانی از جمله روح الله توکلی آنجا بودند و باید مستند می‌ساختند. زمان نصب در، من بودم و ضریح آقا امام حسین (ع)، خیلی حال خوبی بود که قادر به توصیف آن نیستم. خاطرم هست نام برخی را که در ذهنم بود روی قسمت چوبی در ضریح نوشتم.

وی درباره تلاش‌های ستاد بازسازی عتبات عنوان کرد: فکر می‌کنم خداوند آنها را گلچین کرده است. دوستی به نام آقای ایران‌پور داریم که آنقدر حال او و افراد در کنارش، حال خوبی است که حس می‌کنم در کنار آنها بودن مثل یک دانشگاه است.

اسم امام حسین (ع) می‌آید چهار ستون بدنم می‌لرزد

این خواننده درباره تصور اینکه دست امام حسین (ع) بر شانه‌اش باشد، بیان کرد: وقتی اسم امام حسین (ع) می‌آید چهار ستون بدنم می‌لرزد. چه برسد به اینکه تصور کنم دست‌شان روی شانه‌ام باشد، وصف شدنی نیست و زبان قاصر است.

صنعتگر با اشاره به دورانی که بیمار بود، توضیح داد: ۶۵ روز به واسطه داروهایی که مصرف کرده بودم صدا نداشتم. صدایم یعنی ابزار کارم را از دست دادم. بلیت گرفتیم که سه روز به اتفاق خانواده به مشهد برویم. وقتی بلیت به دستم رسید گفتم این طلبیدن نیست. بلیت‌ها را پاره کردم. دفتر قطوری دارم که همه این اتفاقات ۶۵ روز را می‌نوشتم. تقریباً یک ساعت بعد یکی از دوستانم تماس گرفت و گفت شما مهمان خاص امام رضا (ع) هستید. به مشهد رفتیم و سه روز آنجا بودم و این سه روز دخیل بستم که صدایم برگردد و برنگشت. دائم به سمت ضریح برمی‌گشتم و می‌گفتم تویی که این عزت و آبرو را به من داده‌ای به خاطر اینکه طعنه نشنوم صدایم را برگردان. به تهران آمدیم و هیچ اتفاقی رخ نداده بود.

بعد از ۶۵ روز صدایم شفاف و بدون گرفتگی بود

وی ضمن اشاره به اینکه ۶۵ روز بود مادرم صدایم را نشنیده بود و به تهران آمده بود، ادامه داد: شب خواب دیدم در هتل در مشهد هستم، دارم گله می‌کنم و می گویم من هیچ وقت پایم را در مشهد نمی‌گذارم به این دلیل که امام رضا (ع) صدایم را برنگرداند. دم اذان صبح با صدای یا امام رضا (ع) از خواب بیدار شدم و صدایم بدون خش بود. وقتی شب می‌خوابید و صبح بلند می‌شوید صدایتان می‌گیرد. من ۶۵ روز حرف نزدم و صدایم شفاف بود. با آن شخص عزیز، احسان مصطفوی تماس گرفتم و گفتم من رضا صنعتگر هستم. او صدایم را نشنیده بود و حال و احوالش بد شد. آن شب خیلی‌ها به خانه ما آمدند.

صنعتگر ادامه داد: دوستی به خانه ما آمد و گفت الان دوست داشتی کجا باشی؟ گفتم دوست داشتم بین الحرمین باشم. چند ساعت بعد ما به اتفاق خانواده کربلا بودیم. نگاه که می‌کنم می بی نم این پازل‌ها اینقدر خوب طراحی و چیده شده است که فکر می‌کنم باید به این باور برسیم که از این بزرگ مردان بالاتر نداریم که گلچین واقعی خداوند بودند. هر زمان به سمتشان رفتیم با دست پر برگشتیم. امیدوارم لطف این عزیزان همیشه شامل حال مردم عزیز و نجیب کشورم باشد.

کسی که به قرآن توهین می‌کند ناجوانمرد است

این خواننده در پایان درباره اهانت برخی به کتاب آسمانی قرآن گفت: قطعاً اینها نخواهند فهمید، اگر قرار بر فهمیدن بود به کتاب آسمانی مسلمانان توهین نمی‌کردند. این حرکات ناجوانمرد است. یک جایی باید فقط سکوت کرد و گذشت چون ما راهمان مشخص است.

«نشان ارادت» به تهیه‌کنندگی پویان هدایتی در ۳۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای هر روز تا پایان صفر حوالی ساعت ۱۷ از شبکه‌های دو و جام جم روی آنتن می‌رود.

[ad_2]

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *