عطش بیداد می‌کند/ یک شب فرصت برای راز و نیاز با پروردگار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، نمایش رادیویی «با کاروان عشق» توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید و پخش شده است. «با کاروان عشق» در سال ۱۳۹۶ توسط ایوب آقاخانی هنرمند با سابقه تئاتر و رادیو کارگردانی شده است و ماجرای این نمایش رادیویی به بعد از واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان مربوط است.

علیرضا غنچی فشکی نویسنده «با کاروان عشق» است و احمد گنجی، بهرام ابراهیمی، علی میلانی، باقر کریم‌پور، عبدالعلی کمالی، میرطاهر مظلومی، کرامت رودساز، محمد آقامحمدی، محمد پورحسن، مهدی نمینی‌مقدم، اکبر مولایی، زنده‌یاد مهرداد عشقیان، سلمان خطی، حمیدرضا هدایتی، محمدسعید سلطانی، بازیگران این مجموعه رادیویی هستند.

گوینده زنده‌یاد مهرداد عشقیان، افکتور نازنین حسن‌پور، صدابردار محمدرضا محتشمی و تهیه‌کننده محمد مهاجر دیگر عوامل نمایش رادیویی «کاروان عشق» را تشکیل می‌دهند.

در این قسمت «با کاروان عشق» با مدت زمان ۱۵ دقیقه و ۴۹ ثانیه، شمر بر عمربن سعد خشمگین شده و او را زیر سوال می‌برد که چرا قصد داشته با حسین بن علی (ع) نجنگند و بدون جنگ بیعت با یزید انجام شود. شمر نامه عبیدالله‌بن زیاد را با خود آورده که طی آن زیاد دستور داده تا سعد جنگ با امام حسین (ع) را شروع کند. شمر برای پسران ام‌البنین امان‌نامه گرفته و فکر می‌کند با این کار آن‌ها از همراهی حسین بن علی (ع) دست می‌کشند.

سمعان روایت می‌کند که در روز نهم ماه محرم عطش در میان کودکان خیمه‌های امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان بیداد می‌کرد. سمعان می‌گوید که پسران ام‌البنین امان‌نامه شمر را نپذیرفتند و ….

با هم نهمین قسمت از نمایش رادیویی «با کاروان عشق» را بشنویم.

[ad_2]

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *