قدردانی جنتی از مواضع رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل

[ad_1]

دبیر شورای نگهبان گفت: از تلاش‌های رئیس‌جمهور برای دفاع از حقوق ملت ایران و تبیین مواضع حقیقت‌طلبانه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تشکر می‌کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲) این شورا با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر که عزت و امنیت امروز ایران اسلامی حاصل مجاهدت‌های آنهاست را گرامی می‌داریم و به روح بلند آن‌ها درود می‌فرستیم.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با هدف متوقف کردن انقلاب اسلامی جنگ تمام عیار هشت‌ ساله را به مردم ایران تحمیل کرد و همه ظرفیت‌های خود را برای تسلیم کردن این ملت غیور به صحنه آورد، اما در عمل نه تنها به هدف خود نرسید بلکه باعث گسترش بیشتر پیام‌های انقلاب اسلامی شد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه دفاع مقدس هشت ‌ساله صحنه تحقق وعده‌ها و آشکار شدن سنت‌های الهی بود، گفت: مردم مومن ایران با اعتقاد راسخ به آموزه‌های ارزشمند دین مبین اسلام و با این باور که تنها راه موفقیت در برابر قدرت‌های استکباری، مقاومت و ایستادگی است، در برابر سختی‌های جنگ تحمیلی صبر کردند و نتیجه این ثبات قدم، نصرت خداوند و پیروزی در این جنگ نابرابر بود.

وی عنوان کرد: امروز جبهه جهانی مقاومت با الگوگیری از دفاع هشت ساله ملت ایران، در برابر جهان سلطه ایستاده است و نقشه‌های طراحی شده توسط آن‌ها برای اداره جهان را بر هم زده است.

جنتی فراگیری سبک زندگی جهادی در ایران اسلامی را از ثمرات دفاع مقدس برشمرد و بیان داشت: همه تلاش‌های مجاهدانه که در عرصه‌های مختلف در کشور شاهدیم به یادگار مانده از آن دوران پرافتخار است.

دبیر شورای نگهبان در بخش پایانی سخنان خود از سخنان شب گذشته آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل نیز قدردانی کرد و گفت: از تلاش‌های رئیس‌جمهور برای دفاع از حقوق ملت ایران و تبیین مواضع حقیقت‌طلبانه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همچنین مصاحبه‌ها و دیدارهایی که انجام دادند تشکر می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف طراحی‌های رسانه‌ای دشمنان ایران اسلامی این است که نگذارند پیام‌های متعالی انقلاب اسلامی به درستی به اندیشمندان سایر کشورها منتقل شود و استفاده از این چنین فرصت‌هایی باعث برهم خوردن این طراحی‌های ظالمانه می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع