محدودیتی در تخصیص اعتبار به کرمان برای گردشگری مقاومت وجود ندارد

[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: محدودیتی در تخصیص اعتبار به کرمان در زمینه گردشگری مقاومت وجود ندارد و ما منتظر برنامه‌های ویژه استان در این حوزه هستیم.

جواد واحدی در گفت و گو با ایسنا، درباره میزان اعتبارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای گردشگری مقاومت و مذهبی به استان کرمان اظهار کرد: شروع گردشگری مقاومت از استان کرمان بود.

او سردار حاج قاسم سلیمانی را یک شخصیت ویژه فرهنگی دانست و ادامه داد: سردار حاج قاسم سلیمانی در دنیا حرف برای گفتن دارد و راهی که برای بقای نظام ایجاد کرده برای وزارتخانه میراث فرهنگی بسیار مهم است. 

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: اعتباری که باید برای گردشگری مقاومت بگذاریم، نامحدود است و ما منتظر برنامه های ویژه استان کرمان در این حوزه هستیم. البته مواردی در ردیف بودجه در بحث گردشگری مقاومت آورده و ابلاغ شده است.

او تصریح کرد: استان کرمان هر اعتباری برای گردشگری مقاومت نیاز داشته باشد، اختصاص خواهیم داد، و در حوزه گردشگری کم کاری در این استان نداشته ایم.

بازدید رایگان زائران مرقد سردار دلها از تأسیسات گردشگری

سعید شاهرخی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز درباره برنامه‌های این اداره کل در سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در سال جاری به ایسنا گفت: در سال گذشته این سازمان برنامه‌هایی برای سالگرد اجرا کرد و ما عضو ستاد اسکان هستیم و به زائران خدمات می‌دهیم.

او ادامه داد: همه زائران مرقد سردار دل‌ها در ایام سالگرد شهادت، به صورت رایگان از تأسیسات گردشگری بازدید خواهند داشت و احتمالاً همایش گردشگری مقاومت را در آن ایام برگزار خواهیم کرد.

شاهرخی اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری استان تکمیل و بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان هزینه زیرساخت‌ها شده تا بتوانیم خدمات بهتری به گردشگران بدهیم که یکی از آنها گردشگری مقاومت است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع