واکنش فدراسیون جهانی والیبال به قهرمانی لهستان در رقابت‌های اروپایی

[ad_1]

در جریان فینال مسابقات والیبال قهرمانی اروپا، دو تیم لهستان و ایتالیا به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۳ بر صفر لهستان همراه بود. ایتالیا که در خانه خود مقابل لهستان قرار گرفته بود با نتایج ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب لهستان شد تا شاگردان نیکولا گربیچ قهرمان رقابت‌های اروپایی شوند.

فدراسیون جهانی والیبال به قهرمانی لهستان واکنش نشان داد و نوشت: شنبه یک روز مثبت برای والیبال لهستان بود چرا که لهستانی‌ها توانستند قهرمانی خود در مسابقات اروپایی را جشن بگیرند. همچنین تیم والیبال زنان لهستان در اولین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک به پیروزی دست یافت.

فدراسیون جهانی ادامه داد: تنها یک ماه پس از قهرمانی در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳، تیم رده اول جهان در رم با یک پیروزی همدلانه در سه ست (۲۵-۲۰، ۲۵-۲۱، ۲۵-۲۳) مقابل ایتالیا به عنوان قهرمان جهان، در صدر اروپا قرار گرفت. ویلفردو لئون خط حمله لهستان را برابر ایتالیایی‌ها رهبری کرد و با کسب ۱۳ امتیاز بهترین بازیکن زمین نام گرفت. او همچنین به عنوان با ارزشمند‌ترین بازیکن مسابقات جایزه را کسب کرد. 

فدراسیون جهانی والیبال به سومی اسلوونی هم واکنش نشان داد و نوشت: اسلوونی برای سومین بار متوالی مانند لهستانی به سکو رسید و پس از پیروزی در پنج ست (۲۵-۲۲، ۲۵-۱۶، ۲۱-۲۵، ۱۸-۲۵، ۱۵-۱۱) مقابل فرانسه، بر سکوی سوم ایستاد. 

لئون ستاره والیبال لهستان که تیمش را قهرمان مسابقات اروپایی کرد در پایان این مسابقات به عنوان ارزشمندترین بازیکن والیبال قهرمانی اروپا ۲۰۲۳ انتخاب شد.

[ad_2]

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *