وجود ۱۶ هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در خوزستانایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه نیازمند اعتبارات ویژه‌ای برای بازآفرینی شهری در خوزستان هستیم، گفت: در استان حدود ۱۶ هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شامل سکونتگاه‌های غیرایمن وجود دارد.

مسعود بیات منش در گفت و گو با ایسنا، در خصوص بحث اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در خوزستان اظهار کرد: مناطقی که در خوزستان نیازمند خدمات بازآفرینی شهری است نسبت به دیگر استان‌های کشور بسیار وسیع‌تر است.

وی افزود: در خوزستان حدود ۱۶ هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شامل سکونتگاه‌های غیرایمن وجود دارد که نیازمند خدمات بازآفرینی شهری است و باید نسبت به اصلاح این مناطق اقدام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه بهبود بخشیدن وضعیت بافت‌های فرسوده در استان با توجه به شرایط موجود نیازمند کار جهادی است، گفت: تشکیل ستاد بازسازی توسط بنیاد مسکن در برخی از مناطق از جمله بندر امام و… از جمله اقداماتی است که در استان برای بهبود وضعیت بافت فرسوده در حال انجام است.

نیازمند اعتبارات ویژه‌ای برای بازآفرینی شهری هستیم

بیات منش عنوان کرد: برای انجام کار اساسی در حوزه بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در خوزستان، نیازمند مصوبات و حمایت‌های مالی ویژه‌ای هستیم که امسال برخی از این موارد در حال تحقق است.

وی با بیان اینکه نیازمند اعتبارات ویژه‌ای برای بازآفرینی شهری در خوزستان هستیم، افزود: در بودجه امسال، ظرفیت بودجه‌ای فصل ۱۱ بازآفرینی شامل استان خوزستان شده است و می‌توانیم بر روی این بودجه حساب کنیم و با برنامه‌ریزی نسبت به بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده در شهرهای مختلف خوزستان اقدام کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان خاطرنشان کرد: حوزه بازآفرینی شهری خوزستان نسبت به کشور نیازمند کار بیشتر و انسجام بخشی بیشتری است تا بتوان شاهد وضعیت مطلوبی در این خصوص بود.

انتهای پیاممنبع