ورزش بانوان مازندران روی ریل موفقیتایسنا/مازندران معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: دختران مازندرانی امسال تا به اینجای کار به نسبت سال‌های گذشته رکورد جالب توجهی در کسب مدال‌های رنگارنگ ملی و بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی داشته‌اند، به طوری که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۲ نشان جهانی و آسیایی حاصل تلاش بانوان این استان بوده است.

فاطمه خدمتگزاری در گفت‌وگو با ایسنا به پیشرفت و موفقیت بانوان ورزشکار مازندرانی در عرصه مدال آوری اشاره کرد و گفت: بانوان ورزشکار مازندرانی در مسابقات جهانی و بین المللی توانستند در کسب نشان‌های رنگارنگ هم پای مردان بدرخشند.

وی افزود: بانوان یک سوم جمعیت مردان ورزشکار سازمان یافته استان مازندران را به خود اختصاص دادند اما به لحاظ مدال آوری پیشرفت بسیار خوبی را آغاز کرده‌اند.

مسئول هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت:‌ در پنج ماهه امسال بانوان ورزشکار استان ۲۲ مدال میادین ورزشی جهانی، بین المللی و آسیایی را کسب کردند.

خدمتگزاری با اعلام اینکه بانوان ورزشکار مازندران در مسابقات آسیایی با ۱۳ مدال بیشترین مدال هایی است که ورزشکاران ما از آن خود کردند افزود: همچنین بیشترین مدال های کسب شده بانوان ورزشکار مازندران در این مدت نقره است.

این مسئول، وضعیت کسب مدال های ورزشی بانوان استان در سال جاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:‌ پارسال این افراد توانستند ۵۱ مدال مسابقات جهانی و آسیایی را کسب کنند.

خدمتگزاری با اشاره به افزایش تعداد بانوان ورزشکار استان اضافه کرد: در حال حاضر این استان ۳۸ هزار و ۳۰۵ زن ورزشکار سازمان یافته دارد.

 وی گفت:‌ این در حالیست در ۱۲ ماه پارسال ۶۷ هزار و ۹۱۸ بانوی ورزشکار سازمان یافته در استان فعالیت می کردند آمار پنج ماهه امسال نشان می دهد روند فعالیت ورزشی این قشر رو به افزایش است.

خدمتگزاری یادآور شد: ورزش همگانی، ‌بدنسازی، ‌پرورش اندام و ژیمناستیک از پرطرفدارترین رشته های ورزشی بانوان مازندران است.

این بانوی مسئول ادامه داد:‌ البته بیشترین مدال آوری ورزشکاران این استان در رشته های رزمی همچون کاراته است.

انتهای پیاممنبع