وزارت ارشاد و بنیاد برکت تفاهمنامه امضا کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، تفاهمنامه دوجانبه اشتغالزایی و توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد برکت امضا شد.

محمد ترکمانه مدیر عامل بنیاد برکت در مراسم امضای تفاهم نامه دوجانبه اشتغالزایی و توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری فی مابین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد برکت گفت: به منظور همکاری مشترک در اجرای طرح‌های اشتغالزایی اعم از مشاغل خرد خانگی و کسب و کارهای کارگاهی خرد و کوچک و متوسط، تفاهمنامه‌ای با وزارت فرهنگ امضا شد.

وی ادامه داد: تفاهم نامه دو جانبه فی مابین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های اشتغالزایی در سراسر کشور و بویژه کارآفرینی در مناطق کمتر توسعه یافته با اولویت کسب و کارهای فرهنگی و هنری، امضا شد.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بر این اساس آموزش، پایش و معرفی متقاضیان اشتغال از بین هنرجویان و هنرمندان مستعد راه اندازی کسب و کار توسط وزارت فرهنگ صورت می‌پذیرد و مساعدت و تسهیلگری به منظور راه اندازی کسب و کار، توسط بنیاد برکت پیگیری خواهد شد.

ترکمانه گفت: توجه به جنبه‌های اقتصادی محصولات و صنایع فرهنگی از جمله ضروریات امروز ما است که بنیاد برکت نیز این موضوع را به عنوان یک اصل پذیرفته و به شکل گیری اقتصاد فرهنگ در سطح کشور کمک خواهد کرد.

وی در پایان گفت: برگزاری رویدادهای مشترک به ویژه در حوزه پوشاک اسلامی و … از دیگر رئوس این تفاهم نامه به شمار می‌رود.منبع