پیروزی تیم فوتبال امید برابر مغولستان و صعود به یک هشتم نهایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر از هانگژو، تیم فوتبال امید ایران در سومین دیدار خود از مرحله گروهی بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ ، در ورزشگاه شانگ چنگ و از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی به مصاف مغولستان رفت که این مسابقه در حضور حدود ۸ هزار تماشاگر چینی با پیروزی پرگل تیم کشورمان به پایان رسید.

تیم ایران در نیمه نخست با گل های مهدی ممی زاده (۱) و محمد عمری(۴۵) از حریف خود پیش افتاد. در این نیمه مغولستان به دلیل اخراج بازیکن خود در دقیقه ۲۵ که روی سامان فلاح مرتکب خطایی شدید شده بود ۱۰ نفره کار را ادامه داد.

حملات تیم ایران در ۲۰ دقیقه پایانی این نیمه شدت گرفت و تیم مقابل که خطری روی دروازه ما ایجاد نکرده بود به لاک دفاعی فرو رفت.

در نیمه دوم ایران شکل تهاجمی تری به خود گرفت و در دقیقه ۵۶ توسط آریا برزگر به گل سوم رسید. پس از این گل و در دقیقه ۵۷ رضا عنایتی سرمربی ایران دست به سه تعویض هم زمان زد تا تیمش آهنگ تهاجمی تری به خود بگیرد. ارسلان مطهری به جای برزگر وارد زمین شد، امید حامدی فر جای یاسین سلمانی را گرفت و محمد حسین اسلامی جایگزین محمد عمری شد. دقیقه ۷۹ این بازی ممی زاده جای خود را به فردین یوسفی داد.

بازی در ادامه با هجوم بازیکنان کشورمان به ویژه از جناحین دنبال شد اما دفاع چندلایه بازیکنان مغولستان و بی دقتی بازیکنان ما در نواختن ضربات آخر سبب شد تا حریف بیش از سه گل دریافت نکند و بازی به همان نتیجه سه بر صفر به پایان برسد.

ایران در دو بازی قبلی خود برابر ویتنام و عربستان قرار گرفته بود که به ترتیب یک برد و یک تساوی کسب کرد.

در دیگر دیدار هم زمان گروه B دو تیم عربستان و ویتنام برابر هم قرار گرفتند که عربستانی ها به پیروزی رسیدند اما امیدهای ایران به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به عربستان با ۷ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شدند.

[ad_2]

منبع