کشف و ضبط پنج قبضه اسلحه شکاری قبل از هرگونه تخلف در لرستانایسنا/لرستان فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: پنج قبضه اسلحه شکاری در ارتفاعات مشرف بر سد ایوشان شهرستان خرم‌آباد قبل از هرگونه تخلف، از شکارچیان متخلف کشف و ضبط شد.

حسین زرین‌کیا امروز یکم مهرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت پایش مناطق، پرسنل گشت اجرایی یگان حفاظت استان به ارتفاعات مشرف بر سد ایوشان شهرستان خرم‌آباد صعود کردند که پس از دوربین کشی و پایش منطقه‌ متوجه حضور یک گروه پنج نفره از شکارچیان متخلف می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از رؤیت شکارچیان محیط‌بانان طی یک عملیات تعقیب و گریز چند ساعته موفق به دستگیری متخلفین شده و از آن‌ها سه قبضه سلاح گلوله‌زنی و دو قبضه سلاح ساچمه زنی به همراه سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

فرمانده‌ یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان خاطرنشان کرد: برای متخلفین صورت‌جلسه تخلف تنظیم و پرونده‌ قضایی تشکیل و متخلفین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

زرین کیا از همه هم استانی‌ها و دوستداران محیط‌زیست و حیات‌وحش خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف با تلفن رایگان ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

انتهای پیاممنبع