گام بلند دو سازمان جهت رفع موانع تاسیس و ثبت تشکل‌های قرآنی کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین امضای تفاهم نامه همکاری سازمان دارالقرآن الکریم و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با هدف تسهیل و تسریع در فرایند تأسیس و ثبت تشکل‌های قرآنی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حسین بهبودی مدیر کل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم در توضیح این خبر گفت: دستیابی به جامعه‌ای قرآنی و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم و ارتقا ایران اسلامی به کشور توسعه یافته با هویت دینی و اسلامی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ دستگاه‌های اجرایی و مدیران ارشد نظام است.

وی ادامه داد: در راستای همین امر و به منظور توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، پس از رایزنی و گفتگوهای اولیه با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و علقه و ارادتی که رئیس و مدیران ارشد این سازمان نسبت به ساحت مقدس قرآن و عترت دارند، همراه با برگزاری محفل انس با قرآن کریم در جوار مرقد مطهر شهید گمنام، تفاهمنامه میان این دو سازمان منعقد شد.

حسین بهبودی افزود: در این تفاهم‌نامه به موضوعات مختلفی برای همکاری اشاره شده است که برخی از آنها بشرح زیر است:

– تسهیل ضوابط و تسریع فرایندهای اداری ثبت مؤسسات قرآنی

– بسط و توسعه فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و تربیتی خانواده بزرگ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

– زمینه سازی جهت تخصیص شناسه ملی و بسترهای مناسب جهت استفاده خانه‌های قرآن و عترت کشور از خدمات اداری و بانکی

– ایجاد پنجره مشترک الکترونیکی بین سامانه درخواست تأسیس و تغییر مؤسسات قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم با سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری

مدیر کل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: نکته مهم در این تفاهم نامه که ضمانت قوی اجرایی این تفاهم نامه محسوب می‌شود، تشکیل کمیته مشترک، متشکل از نمایندگان تام الاختیار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان دارالقرآن الکریم است که با تشکیل جلسات منظم و دوره‌ای جهت راهبری بهتر این تفاهم نامه تا رسیدن به اهداف و چشم انداز آن اهتمام ویژه خواهد شد.

وی در پایان گفت: این تفاهم نامه که به امضای رؤسای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان دارالقرآن الکریم رسید در اسرع وقت به واحدهای استانی دو مجموعه ابلاغ و کارگروه مشترکی هم در سطح استان‌ها تشکیل خواهد شد.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم، محفل انس با قرآن کریم با حضور رؤسای سازمان دارالقرآن الکریم و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونین و مدیران ارشد این دو سازمان با تلاوت قاریان بین المللی کشور، آقایان حمید رضا احمدی وفا و حبیب صداقت و همچنین سخنان حجت الاسلام تقی زاده پیرامون مطالب تدبری در آیات تلاوت شده برگزار شد.

[ad_2]

منبع