یدالله مایلی به برادران شهیدش پیوست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، یدالله مایلی رزمنده سال‌های دفاع مقدس و برادران شهید سردار حاج احمد مایلی و داود مایلی به برادران شهیدش پیوست.

سردار حاج احمد مایلی فرمانده یگان ویژه هوایی «صابرین» و یگان ویژه هوایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که پس از سال‌ها مجاهدت و رشادت در راه حفظ امنیت وطن، در شب تاسوعای حسینی سال ۱۳۹۵ در یک عملیات شناسایی در نقطه صفر مرزی ایرانشهر به مقام شهادت نائل آمد.

مایلی با پایان جنگ تحمیلی در بیشتر عملیات‌های مبارزه با اشرار و قاچاقچیان در مناطق عملیاتی کردستان و مناطق مرزی سیستان و بلوچستان حضور داشت.

او با راه‌اندازی گشت‌های هوایی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان در ایجاد امنیت این منطقه استراتژیک نقش مؤثری ایفا کرد.

این شهید در دفاع از حریم اهل بیت (ع) و آموزش نیروهای جهان اسلام از جمله حزب‌الله لبنان و مدافعان حرم نیز نقش داشت.

شهید مایلی از نخبگان و رکوردداران پرش چتربازی (سقوط آزاد) در سطح نیروهای مسلح بود و در علوم و فنون هوایی، بارریزی سنگین هوایی و پرواز با هواپیماهای فوق سبک تخصص داشت و از نوابغ این رشته‌ها محسوب می‌شد.

داود مایلی یکی از همان رزمنده‌های باغیرت جبهه است که به دلیل شجاعت بالایش او را با نام شیر نخلستان‌های شلمچه می‌شناختند.

سلاحش آرپی جی بود و نیت اش فقط اطاعت از دستور امامش. سهم او از کربلای ۵ شهادت بود و سهم شلمچه، بدن‌های بسیاری که به آغوش کشید. اما به حرمت چشم‌های منتظر پدر و مادر داوود ها، عده‌ای از پیکرها برگشت.

در مراسم تشییع شهدا، بدن‌های تکه تکه، روضه علی اکبر و جسم اربا اربایش را تداعی می‌کرد. از مراسم داود همین بس که برادرش احمد بر گلوی مجروحش بوسه زد و اشک ریخت و طلب شهادت کرد.

مراسم تشییع و تدفین یدالله مایلی برادر شهیدان حاج احمد مایلی و داود مایلی متعاقباً اطلاع رسانی می شود.منبع