یک وجب از خاک وطن را در هشت سال دفاع مقدس به دشمن ندادیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین تقدیر از کارکنان جانباز و ایثارگر هشت سال دفاع مقدس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر این وزارتخانه در باغ زیبا برگزار شد.

کتاب‌های «خال هندی» و «فر شهادت» نوشته پژمان سهرابی که توسط انتشارات طلیعه فام و مرکز امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شده است، در این آئین رونمایی شدند.

در ابتدای این آئین اسماعیلی گفت: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با برآورد وجود برخی ناهماهنگی‌ها در بین نیروهای نظامی، شروع به تهاجم کرد. دشمن بعثی با هدف توسعه ارضی جنگ را آغاز کرد ولی دشمنان اصلی حامیان صدام حسین در فکر سقوط انقلاب بودند و به همین دلیل این ۸ سال دفاع مقدس ایام خاصی برای مردم ایران محسوب می‌شود. تمام مردم ایران با دست خالی مقابل دشمنان ایستادگی کردند و این تجربه تکرار شدنی نیست.

وی ادامه داد: برخلاف سابقه ۲۰۰ ساله جنگ‌های تحمیل شده بر سرزمین ایران، در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک وطن را هم به دشمن ندادیم. تا قبل از دفاع مقدس از ابتدای قرن نوزدهم در هر جنگی که بر ملت ایران تحمیل شده بود بخشی از خاک کشورمان جدا شده و حتی گاهی اوقات به واسطه حکومت‌های دست نشانده و وابسته بدون جنگ کشورمان را تجزیه می‌کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروز رزمندگان دفاع مقدس با قوت بیشتری در صحنه جهاد فرهنگی حضور دارند و جمهوری اسلامی به مدد فعل خواستن و توانستن در بین قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفته است. دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کند ولی نظام اسلامی در همه این اتفاقات با سربلندی و عزت ظاهر شده است.

یک وجب از خاک وطن را در هشت سال دفاع مقدس به دشمن ندادیم

در ادامه این آئین اسماعیلی گفت: اتفاقات هفته گذشته و حضور رئیس جمهور در صحن سازمان ملل نمونه بارز حضور و بروز قوی نظام جمهوری اسلامی در دفاع از ارزش‌های اسلامی و نهاد خانواده بود که خواب دشمنان را برآشفته کرده است. امیدواریم در حوزه فرهنگ و هنر هم با همین نگاه بتوانیم فضای عمومی کشور را از نشاط فرهنگی هنری برخوردار کنیم و برای افزایش تولیدات فرهنگی هنری توسط بخش‌های مختلف و حل مشکلات این حوزه اهتمام داشته باشیم.

در پایان وی افزود: رزمندگان دفاع مقدس که آن روز برای ما عزت آفریدند امروز در صحنه جهاد فرهنگی با قوت حاضر هستند و برکات زیادی از این حضور نصیب جامعه ایرانی شده است. آئین تقدیر از ایثارگران، جلساتی نمادین برای تقدیر و پاسداشت کسانی است که سلامتی خود را برای مردم ایران تقدیم کردند و امیدواریم مشکلات این قشر سامان پیدا کند و مسئولان نیز بخشی از زمان خود را به حل این مشکلات اختصاص دهند.

[ad_2]

منبع